Düzey 4 Grup Triple P – bilmek istediğiniz her şey

Bu sizin aileniz mi?

Diğer annebabalar sizin kadar zor anlar yaşıyor gibi görünmüyor. Çocuğunuz sürekli kötü davranışlarda bulunuyor. Aile hayatınız gerilim, öfke ve gözyaşlarıyla dolu. Muhtemelen sürekli bağırma çağırma var ve çocuğunuz saldırgan bile olabiliyor, belki de size, eşyalara ya da kardeşlerine vuruyor. İşin aslı, sabahtan akşama kadar her gün bir mücadele... Bu size tanıdık geliyorsa, Grup Triple P size yardımcı olabilir. Grup Triple P, çocuğunuzun davranışını kontrol etmeniz ve aile hayatınızı gergin hale getiren problemleri önlemeniz için destek verir.

Yoksa bu, siz misiniz?

Mümkün olan en mutlu ev yaşamını yaratmak istiyorsunuz. Çocuğunuzun davranışıyla ilgili birkaç endişeniz olabilir. Belki, söz dinlememe durumu söz konusudur ya da yemek veya uyku vakitleri için daha iyi alışkanlıklar oluşturmak istiyorsunuzdur. İstediğiniz hangisi olursa olsun, olumlu annebabalık ve onu ailenize nasıl uygulayabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmekle oldukça ilgileniyorsunuz. Gerçekten işe yarayan annebabalık tutum önerilerini daha yakından incelemek için hazırsanız, Grup Triple P sizin için uygun demektir.

Grup Triple P’de neler gerçekleşiyor?

Grup Triple P, benzer durumdaki diğer annebabalarla, yani size destek verecek ve öykülerini sizinle paylaşacak annebabalarla tanışmak için harika bir fırsattır.

 

Başlangıçta, ailenizin ihtiyaçlarına uyarlayabileceğiniz bilgiler ve öneriler verilir. Her Annebaba İçin Çocukluk Çağı Rehberi DVD’sinden bölümler izlersiniz, bu bölümlerde fikirlerin gerçek hayatta nasıl işe yaradığını görürsünüz. Çalışma kitabınızda ise eve gider gitmez olumlu annebabalığa başlamanız için gerekli olan araçlar ve bilgiler yer alır. Triple P eğiticiniz sizi her adımda yönlendirecek ve hatta yeni becerilerinizi uygulamaya geçirirken size telefon desteği de sağlayacaktır.

Ne kadar sürer ve grupların büyüklüğü nedir?

Bir grup oturumunda en fazla 12 annebaba olabilir. Genellikle her bir oturum en fazla 2 saat sürer. Toplamda en fazla beş grup oturumuna katılırsınız. Bunların ilk dördünde olumlu annebabalığa başlamanız için gerekli olan bilgileri edinirsiniz.

 

Sonra, Triple P’yi evde uygulamanız için birkaç hafta ara verilir. Triple P eğiticiniz, uygulamanın nasıl gittiğini öğrenmek ve herhangi bir problem yaşıyorsanız önerilerde bulunmak üzere her hafta belirli bir saatte sizi arayacaktır. Bu aramaların süresi yaklaşık 15 dakikadır.

 

Son olarak, son bir oturum için grubunuzla ve Triple P eğiticinizle buluşursunuz. Bu son oturum, hâlâ yaşadığınız problemler varsa bu problemlerin üzerinden geçmek ve göstermiş olduğunuz başarı için kendinizi kutlamak adına bir fırsattır!

Calendar

Ne? Ne Zaman? Nerede? Kaydolun Sort Date

Grup Ergen seçeneği ailenize uygun değil mi?

"Benim için en uygun Triple P hangisi?" bölümüne geri dönün