Benim için en uygun Triple P hangisi?

Söz konusu annebabalık yardımı olunca, annebabaların ihtiyaçları birbirinden farklıdır. Bazıları, sadece çocuğunun gece sessiz sedasız yatağına gitmesini ve orada kalmasını sağlayacak bir iki öneri isteyebilir. Kimi annebaba ise, alışveriş merkezinde patlayan öfke nöbetlerini durdurmak için basit bir plana ihtiyaç duyabilir. Ancak kimisi çok daha ciddi problemlerle karşı karşıya olabilir ve derinlemesine bir yardıma ihtiyaç duyabilir.

 

Bu yüzden, Triple P’de yardım alabileceğiniz birçok farklı yöntem vardır. Aileniz ve sizin için en uygun olanı siz seçersiniz. Önemli olan, ihtiyaç duyduğunuz ölçüde (ne eksik ne fazla!) yardım sağlanmasıdır.

 

Bu yüzden, aşağıdaki durumları okurken bu durumların sizin için geçerli olup olmadığını kontrol edin. Bu, siz misiniz? Çok yakında, ihtiyaçlarınıza uygun olabilecek Triple P yardımı hakkında bir fikir edineceksiniz. Ayrıca, hangi Triple P türlerinin özel olarak bire bir Triple P eğiticisiyle yapıldığını ve hangi Triple P türlerinin diğer annebabalarla birlikte gruplar halinde yapıldığını göreceksiniz.

Diğer annebabalarla kısa oturumlar

Bu, siz misiniz?

Annebabalık çoğu zaman eğlencelidir. İyi bir iş çıkardığınızı bilirsiniz. Ancak bazen işler biraz zorlaşabilir. Örneğin bebeğiniz yemeğini yemediğinde. Ya da altı yaşındaki çocuğunuz oyuncaklarını toplamadığında. Keşke birileri size o anları kolaylaştırabilecek bazı fikirler verebilseydi! Bu size tanıdık geliyorsa bir Triple P semineri sizin için doğru seçim olabilir.

Düzey 2 Seminer Triple P – olumlu annebabalık özeti

Gruplarda sürekli destek

Bu sizin aileniz mi?

Diğer annebabalar sizin kadar zor anlar yaşıyor gibi görünmüyor. Çocuğunuz sürekli kötü davranışlarda bulunuyor. Aile hayatınız gerilim, öfke ve gözyaşlarıyla dolu. Muhtemelen sürekli bağırma çağırma var ve çocuğunuz saldırgan bile olabiliyor, belki de size, eşyalara ya da kardeşlerine vuruyor. İşin aslı, sabahtan akşama kadar her gün bir mücadele... Bu size tanıdık geliyorsa, Grup Triple P size yardımcı olabilir. Grup Triple P, çocuğunuzun davranışını kontrol etmeniz ve aile hayatınızı gergin hale getiren problemleri önlemeniz için destek verir.

Yoksa bu, siz misiniz?

Mümkün olan en mutlu ev yaşamını yaratmak istiyorsunuz. Çocuğunuzun davranışıyla ilgili birkaç endişeniz olabilir. Belki, söz dinlememe durumu söz konusudur ya da yemek veya uyku vakitleri için daha iyi alışkanlıklar oluşturmak istiyorsunuzdur. İstediğiniz hangisi olursa olsun, olumlu annebabalık ve onu ailenize nasıl uygulayabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmekle oldukça ilgileniyorsunuz. Gerçekten işe yarayan annebabalık tutum önerilerini daha yakından incelemek için hazırsanız, Grup Triple P sizin için uygun demektir.

Düzey 4 Grup Triple P – bilmek istediğiniz her şey

Çocuklar ergenlik dönemine mi girdi?

Ailenizin ihtiyaçlarına en uygun Ergen Triple P'yi bulun

Sizinle benzer problemler yaşayan annebabalar Triple P'yi seviyor

Nedenini öğrenmek için burayı tıklayın