Düzey 4 Grup Ergen Triple P – ergenler için annebabalık hakkında bilmek isteyeceğiniz her şey

Bu sizin aileniz mi?

Ergenlik dönemindeki çocuğunuzun davranışları çığırından çıktı. Muhtemelen evde bağırma çağırma eksik olmuyor ve anlaşmazlık hakim. Ya da artık iletişim kurmaya çalışmıyorsunuz. Ama endişelisiniz. Tüm bunlar ne zaman sona erecek? 

 

Ya da durum bu kadar kötü değil. Ancak bir şeylerin çok çabuk değişebileceğini görüyorsunuz. Bu nedenle, bir problem çıktığında hazırlıklı olmak için olumlu annebabalıkla ilgili mümkün olduğunca fazla bilgi edinmek istiyorsunuz. 

 

Her iki durumda da Grup Triple P size ihtiyacınız olan desteği sağlayabilir. 

Grup ErgenTriple P nedir?

Grup Ergen Triple P, sizinle benzer endişelere sahip benzer durumdaki diğer annebabalarla tanışmak için harika bir fırsattır. 

 

Grup Ergen Triple P’de, ailenizin ihtiyaçlarına uyarlayabileceğiniz bilgiler ve öneriler verilir. Her Annebaba İçin Ergenlik Çağı Rehberi DVD’si, tutum önerilerinin gerçek hayatta nasıl işe yaradığını gösterir. Çalışma kitabınızda ise eve gider gitmez olumlu annebabalığa başlamanız için gerekli olan ev ödevleri yer alır. 

Kaç annebaba katılır ve ders ne kadar sürer?

Grup Triple P yaklaşık sekiz hafta sürer. Bunlardan beşi yüz yüze yapılan grup oturumlarıdır, üçü ise destek amaçlı telefon oturumlarıdır. Bir grupta en fazla 12 annebaba olabilir. Her oturum yaklaşık iki saat sürer. 

 

Öncelikle, dört hafta boyunca grup oturumlarınız olur. Sonra, Triple P’yi evde uygulamanız için birkaç hafta ara verilir. Ancak, bu sürede tamamen yalnız kalmazsınız. Triple P eğiticiniz, uygulamanın nasıl gittiğini öğrenmek ve herhangi bir problem yaşıyorsanız önerilerde bulunmak üzere her hafta belirli bir saatte sizi arayacaktır. Bu aramaların süresi yaklaşık 20 dakikadır. 

 

Son olarak, son bir oturum için grubunuzla ve Triple P eğiticinizle buluşursunuz. Bu son oturum, devam eden problemlerin üzerinden geçmek ve göstermiş olduğunuz başarı için kendinizi kutlamak adına bir fırsattır! 

Calendar

Ne? Ne Zaman? Nerede? Kaydolun Sort Date

Grup seçeneği ailenize uygun değil mi?

"Benim için en uygun Triple P hangisi?" bölümüne geri dönün