Düzey 2 Seminer Ergen Triple P – olumlu annebabalık özeti (ergenler için)

Bu, siz misiniz?

Bebeğiniz büyüdü ve neredeyse bir yetişkin oldu. Ya da en azından kendisi böyle düşünüyor. Bu yüzden, ev hayatınızda bazı gerginlikler yaşanabilir. 13 yaşındaki oğlunuz sizinle konuşmak yerine homurdanabilir. Ya da 14 yaşındaki kızınız hiç tanımadığınız kişilerle partilere gitmek isteyebilir. Problem “serseri” bir çocuğunuz olması değildir. Asıl istediğiniz şey kontrolü elden kaybetmemektir. 

Ergen Triple P Seminer Dizisi nedir? 

Ergen Triple P dizisinde üç farklı seminer vardır: Sorumluluk Sahibi Ergenler Yetiştirmek, Yetkin Ergenler Yetiştirmek ve Ergenlerle İletişimi Sağlamak. Bunlar, 12 ile 16 yaşlarında çocukları olan annebabaların en yaygın problemlerini ele alan, resmi olmayan sunumlardır. 

Ergen Triple P seminerinde neler gerçekleşiyor? 

Her bir seminer 90 dakika sürer ve bu seminerlerden istediğiniz herhangi birini, ikisini veya üçünü seçebilirsiniz. Seminerlerin hedefi, doğru davranışı teşvik etmek, aile ilişkilerini geliştirmek, bağımsızlık konusunu ele almak, okulla ya da arkadaşlarla ilgili problemlerle başa çıkma gibi günlük endişelerdir. 

 

Her seminerde, öğrendiğiniz yararlı fikirleri hatırlamanız için eve götürmek üzere size bir bilgi listesi verilir. Ergenlik dönemindeki çocuğunuzla aranızı düzeltmek ya da yaklaşan problemlere hazırlıklı olmak için olumlu annebabalığa hemen başlayabilirsiniz.

Calendar

Ne? Ne Zaman? Nerede? Kaydolun Sort Date