Uzmanların yorumlarını okuyun

Ailelerin ihtiyaçlarını karşılıyor

John C. Duby, Tıp Doktoru, Direktör, Gelişimsel ve Davranışsal Pediatri Bölümü, Akron Çocuk Hastanesi, Ohio

“Triple P, esnekliği sayesinde ailelerin ihtiyaçlarına ve çeşitli hizmet sunumlarına uyum sağlayabilen, bilimsel araştırmaya dayalı tek annebabalık eğitimi programıdır. Bu program bir pediatrist olarak oldukça ilgimi çekiyor, çünkü annebabaların yaygın endişelerini etkili ve verimli bir şekilde ele almama olanak sağlayacak bir dizi araç sunuyor.”

Eğitici ve eğlenceli

Profesör Howard Markman, Psikoloji Profesörü, Denver Üniversitesi, Kolorado, ABD

“Her Annebaba İçin video serisine tüm annebabalar sahip olmalı. Bu videoları kullanmanın çok kolay olduğunu ve çocuklarının büyüme ve gelişmesinde nasıl bir fark yarattıklarını görecekler. Bu bilimsel araştırmaya dayalı program, biz annebabaların her gün karşılaştığı zorlu problemlerle başa çıkmamıza yardımcı olmak üzere oluşturulmuş beceri ve fikirlerin oldukça eğlenceli hale getirilmiş sunumlarıyla yüksek eğitici değerleri harmanlıyor. Dünyaca ünlü bir araştırmacı ve terapist olan Dr. Sanders annebabalara yönelik en iyi video serisini hazırladı. Kesinlikle herkese tavsiye ediyorum.”

Dünya standartlarındaki en iyi uygulama

Profesör Kurt Hahlweg, Institut fur Psychologie Technische Universitat Braunschweig, Almanya

“Meslektaşlarım ve ben, Triple P’yi aile müdahale alanında dünya standartlarındaki en iyi uygulama olarak kabul ediyoruz”.

Dünyanın en iyisi

Dr. Stephen Scott, Çocuk ve Ergen Psikiyatristi, Annebabalık ve Antisosyal Davranış Ekibi Ulusal Uzmanı, Maudsley Hastanesi, Londra

“Triple P harika bir program. Bence, tüm toplumun ihtiyaçlarını karşılama konusunda dünyanın en iyi programı. Farklı bileşenler, çeşitli ailelerin ihtiyaçlarına göre dikkatlice uyarlanmış. İçerik, en iyi bilimsel araştırmalara dayanıyor, kolaylıkla ulaşılabilir ve eğlenceli. Her şeyin ötesinde, sayısız kanıt değeri yüksek araştırmalarla son derece etkili olduğu kanıtlandı”.

Kazanan annebabalar olacak

Profesör Robert J. McMahon, Psikoloji Departmanı, Washington Üniversitesi, Seattle, ABD

“Triple P, HerAnnebaba için videoları, mükemmel bir prodüksiyon kalitesine sahip ve yaşanmış örnekler ve Dr. Sanders ile dış ses anlatıcılarının yararlı açıklamaları çok iyi dengelenmiş. Bu video ve açıkladığı Olumlu Annebabalık Programı bir numara. Elbette bu videoyu izleyen annebabalar ve çocukları da bundanyararlanıyor. Aynı şekilde, eğiticiler de ailelerle yaptıkları çalışmalarda bu videoyu oldukça yararlı bulacaklar. Kesinlikle tavsiye ediyorum.”

Her aile için bir devrim niteliğinde

Profesör Patrick McGrath, Psikoloji Bölümü, Psikiyatri ve Biyomedikal Mühendisliği, Dalhousie Üniversitesi, Kanada

“Bu program, son 30 yılda aileler üzerinde yapılan araştırmalar arasındaki en iyi araştırma ve her ailenin ulaşabileceği bir devrim niteliğinde. Materyaller olağanüstü, program tasarımı mükemmel ve bilimsel temeli ve altt yapısı müthiş. Bu program dünyanın en iyisi. Triple P’yi, hiç şüphesiz öneriyorum.”

Anlaşılır ve takip etmesi kolay

Profesör Margot Prior, Psikoloji Bölümü, Melbourne Üniversitesi, Avustralya

“Triple P videoları büyük bir coşkuyla öneriliyor. Küçük çocukları olan annebabalar için mükemmel bir rehber. Videolar anlaşılır ve takip edilmeleri kolay, davranış yönetim tutum önerileri ile ilgili canlı örnekler sunuyor. Materyaller dikkatlice ve aannebabaların evden takip edebilecekleri şekilde hazırlanmış.”