Triple P'nin bugünü

Triple P – Olumlu Annebabalık Programi, geniş kitleler tarafından dünyanın en etkili annebabalık eğitimi programlarından biri olarak kabul ediliyor. Aynı zamanda, devam eden bilimsel araştırmalardan elde edilen bulgulara temelllenen sayılı programlardan biri. Aslında, Birleşmiş Milletler, programın temelinde yatan araştırmalara ve onu destekleyen bulgulara dayanarak Triple P’yi dünyanın bir numaralı annebabalık eğitimi programı olarak kabul ediyor.

 

Triple P, ABD, İngiltere, İrlanda, İskoçya, Galler, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Belçika, Japonya, İran, Hong Kong, Singapur, Hollanda, Almanya, Curaçao, Romanya, İsviçre, Avusturya ve İsveç dahil 25 ülkede kullanılıyor. İngilizce dışında 19 dile çevrilmiş ve dört milyonun üzerinde çocuğa ve ailelerine yardımcı olduğu tahmin edilmektedir.

 

Triple P, Avustralya Hükümet Başkanları Ulusal Şiddeti Önleme Ödülü dahil olmak üzere sayısız uluslararası ödül almıştır ve programı geliştiren Profesör Matt Sanders, Dünya Sağlık Örgütü’ne, Avrupa Konseyi’ne ve İngiltere, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, İsviçre, Japonya ve İran’ı da kapsayan çeşitli hükümetlere danışmalık yapmıştır.

 

Yıllar içinde, bir dizi uzman Triple P programı da geliştirilmiştir. Bu programlar, Basamak Triple P (gelişim geriliği olan çocukların annebabalarına yönelik), Yaşam Tarzı Triple P (obez çocukların annebabalarına yönelik), Aile Geçişleri Triple P (boşanma veya ayrılma süreçlerinden geçen annebabalara yönelik) ve Yerli Halk Triple P ( örneğin Avustralya yerlilerine yönelik) programlarını içerir.

Sizinle benzer problemler yaşayan annebabalar Triple P'yi seviyor

Nedenini öğrenmek için burayı tıklayın