Güvenli, hoş ve uygun bir ortam sağlamak

Çocukların oynayarak öğrenmeleri, becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Ancak bazen bunu tek başlarına, sizin sürekli gözetim ve denetiminiz olmadan yapmaya ihtiyaç duyarlar.

 

Bu nedenle, güvenli bir ev zorunludur. Bu sadece çocuğunuzun değil, sizin iyiliğiniz için de gereklidir. Bıçakları erişilemeyecek bir yere kaldırıp ilaçları sakladığınızda veya bisiklet sürerken takması için çocuğunuza kaskını verdiğinizde biraz rahatlayabilirsiniz. Her zaman olası tehlikeleri görmek veya “Ona dokunma!” diye bağırmak için yanlarında olamazsınız.

 

Ayrıca, çocuğunuza oyalanabileceği bir çok ilginç aktivite sağladığınızdan emin olun. En yeni, en pahalı oyuncakları almanıza gerek yok. Ancak, çocuğunuzu oyalamak için bir çok malzeme, araç ve aktivite sağlayın. Kendi kendilerine oynayan çocukların daha az sıkıldığını hemen fark edeceksiniz. Unutmayın, sıkılan çocuklar yaramazlık yapar!

Triple P Beş Adımda Olumlu Annebabalık

“Güvenli, hoş ve uygun bir ortam sağlayın”, Triple P’nin Beş adımda olumlu annebabalık bölümündeki adımlardan biridir. Diğer adımları ve bu adımların annebabalığı nasıl kolaylaştırabileceğini öğrenin. 

 

Güvenli, hoş ve uygun bir ortamı nasıl sağlayacağınız hakkında düşünmenizi sağlayacak, annebabalıkla ilgili bazı önemli konuları aşağıda bulabilirsiniz: 

Triple P'nin Beş adımda olumlu annebabalık 2. Adımına geçin

Olumlu bir öğrenme ortamı yaratın