Ekip olarak hareket eden annebabalar daha az tartışır

Annebabaların, çocuklarını yetiştirme konusunda tartışmaları veya farklı fikirlerde olmaları beklenmedik bir durum değildir ve oldukça yaygındır. Ancak annebabalar, iyi bir iletişim kurarak bu farklılıklarla başa çıkmayı öğrenebilir. Çocuklar, annebabaları ekip olarak hareket ettiklerinde evde kendilerini daha mutlu hissederler.

 

Tabii ki, bu her zaman kolay olmaz. Eşlerden her biri kendine ait değer ve inançlara , beklentilere ve becerilere sahiptir. Ayrıca, ailenin günlük ihtiyaçları ekip çalışmasını zora sokabilir.

 

Annebabalıkta eşlerin birbirine destek olması önemlidir. Eşiniz, uyku vakti problemleri ile uğraşıyor olabilir. Birlikte karar verdiğiniz disiplin kurallarını uygulayarak eşinize destek olabilirsiniz.

 

Siz, eşinizin durumu ele alma şeklinden hoşnut değilseniz, bunu sakince tartışmak için konu kapanana kadar bekleyin.

 

Zaman yaratıp birbirinize o gün neler yaptığınızı anlatmak da önemlidir. Eşinizin, çocuklarla ilgili bir konuda iyi bir şeyler yaptığını düşündüğünüzde, bunu ona söyleyin.

Triple P - Beş Adımda Olumlu Annebabalık

“Annebaba olarak kendinize zaman ayırın”, Triple P’nin Beş adımda olumlu annebabalık bölümündeki adımlardan biridir. Diğer adımları ve bu adımların annebabalığı nasıl kolaylaştırabileceğini öğrenin. Annebaba olarak kendinize nasıl zaman ayıracağınız hakkında düşünmenizi sağlayacak, annebabalıkla ilgili gündemdeki diğer konuları aşağıda bulabilirsiniz: